קריית החינוך גימנסיה "גן נחום" - מקיף ד'

דבר המנהל

תלמידים והורים יקרים,

"יסוד האושר הוא אהבת האמת בשכל, אהבת היושר בחיים, אהבת היופי ברגש ואהבת הטוב במעשה" – הרב קוק

תפקידם של אנשי החינוך להיות המעקה בשעת סופה, אך אל להם להיות הקביים. איש החינוך "נותן כנפיים" לתלמידיו וחושף בפניהם מגוון דרכים להצליח, אך הוא לא זה שבוחר לתלמידים את הדרך בה ילכו.

והתלמיד?  הוא  חייב לאחוז במעקה חזק חזק ולבחור בתהליך חינוכו במספר דרכים שילך בהם לאיבוד ,עד שימצא את הדרך הנכונה לו – הוא צריך להצמיח לעצמו כנפיים משלו.

מתן "כנפיים" לילדינו , לתלמידינו ולאחרים משמעו, להיות "איש המעבר" המעצים  את הפוטנציאל הטמון בהם להתרומם מעל לכל תסריט ,שניתן להם בחייהם, ובעזרת כוחם הפנימי למקסם את יכולותיהם.

בכוחנו לשנות אותם. אבל רק אם נאמין בהם באמת, לא כאמירה בלבד; כי כשאתה מאמין באמת אתה "יוצא מעצמך" ועושה הכל כדי שאמונתך תתגשם. הכוונה היא המצפן של העשייה החינוכית ותוצאותיה. 

קריית החינוך גימנסיה "גן נחום" – מקיף ד' חרטה על דגלה את החינוך למצוינות בהישגים לימודיים לצד טיפוח ערכים ציוניים, אזרחיים, מוסריים ויהודים.

צוות החינוך בגן נחום שואף להיות משמעותי  עבור התלמידים במטרה לטפח את כישוריהם הבולטים כדי שימקסמו את עשייתם  תוך שמירה על אווירה תומכת ומוגנת, אווירה של שייכות, חינוך למצוינות לימודית , צמצום פערים לימודיים וחברתיים מתוך הבנה שהילדים של היום הם אזרחי המחר , והם בונים את החברה הישראלית . 

   כחלק מטיפוח המצוינות בית הספר מציע מגוון רחב של שילובים לימודיים עיוניים וטכנולוגיים תוך שמירה על רמת לימודים גבוהה, מגמות עתידיות פורצות דרך ופיתוח מודעות חברתית ואזרחית ותרומה לקהילה.

                                                   שנה טובה ובריאה לכולם,

                                                                                        חגי בן אברהם

מנהל קריית החינוך. 

הגדרות כלליות כניסה למערכת